Share this emailCopy the public link or share it on your favorite channel.

Mooie plaatsen en trajecten

Nieuwsbrief 11 / November 2025


Hallo reader,

In dit jaargetijde van korte dagen, veel regen en winderige dagen gunnen we jullie een kijkje op plekken waar het weer ons beter gezind was. Zoals in Salamanca, een historische Spaanse stad met een levendige sfeer en prachtige architectuur. Of in het rustige plaatsje Vélez-Málaga waar je 'kleedkamers' vindt met tentoongestelde processiebeelden. Of neem een kijkje in de historische wijk Bélem in de Portugese hoofdstad Lissabon.
En voor wie graag de omgeving in zich opneemt terwijl hij/zij zich met de camper verplaatst, hebben we een route door Oberfranken op film gezet. En voor wie het verder weg zoekt is een traject door Sudoeste Alentejano, een ruig en ongerept kustgebied in Portugal, een aanrader.
Voor de fietsende reiziger hebben we een route langs de Altmain in Beieren in petto.

Kortom, genoeg afleiding om de donkere maanden wat zonniger te maken!
Veel kijkplezier!

Het Mooie plaatsen-team

Historische wijk

Wie Lissabon bezoekt, kan niet om de wijk Belém heen. In deze historische wijk vind je de iconische Torre de Belém en het Monument der Ontdekkingen dat de Portugese ontdekkingsreizigers eert.

Oberfranken

We reizen met de camper door Opper-Franken in Beieren, een streek die bekend staat om zijn rijke cultuur, historische steden en schilderachtige landschappen.

Ongerept

We rijden vanuit Alentejo naar de Algarve. De route voert deels door Sudoeste Alentejano, een ruig, ongerept kustgebied in Portugal dat deel uit maakt van een natuurpark. De streek staat bekend om zijn steile kliffen, stille stranden en traditionele vissersdorpen.

Historische stad

Salamanca, een historische stad in Spanje, staat bekend om haar oude universiteit, prachtige architectuur in renaissancestijl en haar levendige sfeer. De stad herbergt indrukwekkende monumenten, zoals het levendige Plaza Mayor en de Nieuwe Kathedraal. De stad heeft een rijke culturele en academische traditie.

'Kleedkamers'

Het plaatsje Vélez-Málaga is in kerststemming als we het bezoeken. In de 13e eeuw werd deze oude islamitische stad beschermd door omringende muren. In zogenaamde ‘kleedkamers’ zijn processiebeelden opgesteld en vanaf straat te bewonderen.

Fietstocht

We hebben de fiets genomen voor een tocht naar Haßfurt die deels langs de Altmain loopt. Onderweg passeren we een bedevaartskerkje, de Wallfahrtskirche Maria Limbach. Het einddoel is Haßfurt, een stadje met een kleurrijke mix van middeleeuwen en moderne tijd.

Wat publiceren we komende maand?

Komende maand laten we jullie 'slechts' vier films zien. Twee daarvan gaan over Duitse plaatsen, de ene een oud vestingplaatsje net over de grens bij Roermond, de ander een oude bisschopsstad die het zwaar te verduren heeft gehad in de Tweede Wereldoorlog. Ook bezoeken we een van de aantrekkelijkste steden van Spanje en tot slot een Frans plaatsje dat bekend staat om de 'jours d'Angles'. Tot de volgende maand!
vlammen met website
YouTube logo